Amit lovad vérlabor vizsgálatáról tudnod érdemes

A különféle laboratóriumi vizsgálatok- a kórtörténet és a fizikális vizsgálat mellett- fontos szerepet töltenek be egy-egy ló betegségének a felderítésében. A lótartók körében a laboratóriumi módszerek közül talán a vérvizsgálat a legismertebb. Ez a rövid kis összefoglaló betekintést nyújt számotokra, hogy mit is tud az állatorvos kiolvasni egy vérlabor leletből.

Hasűri problémák vizsgálata lovakban

A lovak hasűri betegségei több száz kórképet tömörítenek magukban. A nem heveny tünetekkel járó hasűri betegségek diagnosztizálási lehetősége az elmúlt 20 évben - az ugrásszerűen bővülő ismeretanyagnak és a korszerű orvosi felszereléseknek köszönhetően sokat változott, így lovad kivizsgálása ma már tartási helyén is elvégezhető.

Bélszurok (mekónium) obstipatió

Egy igen fontos és újszülött csikókban gyakran előforduló tünetegyüttessel szeretnénk foglalkozni ebben a rövid bejegyzésben. A tünetek ugyanazon probléma köré csoportosulnak, alapvetően egymásból származnak és egymást erősítik. 

Az elmúlt hetekben több olyan 1-2 napos csikónál is jártunk, ahol a tulajdonosok aggódva hívták állatorvosainkat, hogy csikójuk farkát zászlósan tartja és nincs teljesen jól.
 

Lótakarmányozás konferencia

A hétvégén lovas szakemberek számára megrendezett ló-takarmányozási konferencián jártunk. A jelenlévők a kiváló előadók segítségével felfrissíthették a már meglévő takarmányozási ismereteiket illetve számos új információval is bővült tudásuk. 


Köszönjük a rendezőknek a szerevezést! 


Annak, aki lemaradt a rendezvényről 5 pontban foglaljuk össze a legfontosabbakat.

 

Minden, amit a csikó köldökéről tudni érdemes

A köldökzsinór fontos feladatot lát el, hiszen tápanyagot és oxigént szállít a magzatnak. A születés után elszakadásával ez a szerepe megszűnik, azonban a köldökcsonknak az első pár hétben így is nagy figyelmet igényel, ugyanis a nem megfelelő köldök higiénia számos baj forrása lehet.